fbpx

Sağlık Turizmi

“Sağlık turizmi kapsamında doğru ve güvenilir hizmet.

Sağlıklı gülüşler için Superdent’e bekliyoruz.

Sağlık Turizmi

Dünya standartlarında en son teknoloji ve uzman ekibimizle implant başta olmak üzere tüm ağız sağlık hizmetlerine avantajlı fiyatlarımızla ulaşın. SuperDent kliniğinde uygulanan tüm tedaviler sağlık turizmi kapsamında da hizmetinize sunuluyor.

Türkiye'de Sağlık Turizmi

Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir.

Ülkemizde her hastane Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Sağlıkta Kalite Standartları’ndan her sene denetime tabi tutulmaktadır. Türkiye’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite ve kamu hastanelerinde de sağlık turizmi altyapısını güçlendirmek için çeşitli çalışmalar başlamıştır.

Tüm hastaneler, ulusal akreditasyon kriterlerine göre hizmet vermekte olup yılda 2 kez denetlenmektedir. Sağlık turizmi ile ilgili tüm işlemler ve koordinasyon, kanun gereği, Sağlık Bakanlığı sorumluluğundadır. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı’nı kurarak Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi için çalışmalar yapmakta, kitaplar yayınlamakta ve zirveler düzenlemektedir. Bakanlık, yatak kapasitesinin arttırılması için Şehir Hastaneleri’ni inşa ettirmektedir.

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere özel, kamu ve üniversite hastaneleri dünyadaki en yüksek teknoloji ile donatılmıştır. Türkiye’de birçok hastanede onkolojik tedaviler, kardiyovasküler cerrahi, ortopedi, beyin cerrahisi, çocuk cerrahisi, estetik cerrahisi, göz ve diş hekimliği branşlarında ileri teknolojili sağlık hizmetleri verilmektedir.

Son 10 yılda yapılan özel ve kamu hastaneleri teknolojik donanım ve fiziki şartlarıyla Batı ülkelerini aratmayacak yapıdadır. Ayrıca termal turizm konusundaki kaynaklar açısından Türkiye, dünyada yedinci Avrupa’da birinci sıradadır. Bu alanda çok donanımlı ve köklü termal oteller hızla yapılmaya başlamıştır.

İklimi, tabi güzellikleri, tarihi ve kültürel bölgeleri ile Türkiye, hastaneler ve termal tesislerindeki yüksek standartlarda sağlık hizmetlerini birleştirerek sizlere sağlıklı bir yaşam için şifa kapısı olarak sizi ülkemizdeki sağlık hizmetlerinden yaralanmaya davet ediyor.

Sağlık Turizmi Kapsamında Havaalanı Transferleri ve Otel Rezervasyonları Avantajı

Konuklarımız için özel havaalanı transferleri ve otel rezervasyonlarına kadar her şeyi planlıyoruz.Siz, tatilinizi yaparken biz yüzünüzü sağlıkla gülümsetiyoruz.

sağlık turizmi

Sağlık Turizmi için Doğru Adres Türkiye

Dünya ülkeleri artık Türkiye’yi yeni sağlık ortağı ve yükselen medikal turizm merkezi olarak tanıyor.

Türkiye, sahip olduğu medikal ve termal turizm kaynaklarını, spa ve wellness imkanlarını beş yıldızlı otellerle birleştirerek, sağlık turistlerine kaliteli ve uygun turizm paketleri sunmaktadır.

Mükemmel coğrafi konumu ile Türkiye, birçok ülkeden kısa sürede ve kolayca ulaşılabilir. Türkiye, geçmişinden gelen misafirperverlik geleneğini sağlık turizmindeki hizmet anlayışına da aktarmıştır. Tedavi için Türkiye’ye gelen misafirler, ülkeye ayak bastığı andan evine uğurlanana dek ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmet, uzman sağlık personeli ve acente yetkilileri tarafından karşılanmaktadır.

Özellikle Diş ve Plastik cerrahiye olan talep artışının devam edeceği, böylece denizaşırı hizmetler için de önemli bir talep oluşacağı ve sağlık turizmin temel öğesi olan kalp ameliyatları ile yer değiştireceği uzmanlarca tahmin edilmektedir. Türkiye verdiği kaliteli ve ekonomik sağlık hizmetleriyle öncelikli olarak komşu ülkelerdeki yaklaşık 1 milyar nüfusa sağlık turizmi kapsamında hizmet vermeye hazırdır.

Sağlık Turizmi Kapsamında Mutlu Hastalarımız

sağlık turizmi memnuniyeti
"Mehmet Bey harika bir diş hekimi. Implantın hiç bu kadar ağrısız ve acısız olduğunu düşünmemiştim. Çok teşekkürler."
Ayse Aras
"Çekmeköy’de bulunan Süperdent’te süper hizmet aldım. Ağız ve diş sağlığınız için gidebileceğiniz bu kliniği herkese öneririm."
Mehmet Cihan Ertonguç
"Dişçi fobinizi yenebileceğiniz, tertemiz, çalışanların sizi güler yüzüyle karşıladığı süper bir klinik. Kesinlikle Mehmet Hocayla tanışmalısınız :"
Ebru Gonca Daysal Eşrefoğlu

Diş Tedavi Hizmetlerimiz

Tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında implant uygulanabilir.
 

Gülüş estetiği mükemmel dişlere kavuşmak için yapılan bir dizi uygulamaya verilen isimdir.

Estetik diş tedaviniz olan lamine dişinizi güvenle, profesyonel diş hekimleriyle yaptırabilirsiniz.
 

Diş Beyazlatma çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfus eden renklenmelerin giderilerek dişlerin önceki tonuna göre ağartılması işlemidir.

En çok bilinen ismiyle diş taşı, plak adı verilen bakterilerin temizlenmemesi sonucu oluşmaktadır.

Cerrahi İşlemlerden 1 Saat Önce Hafif Bir Şeyler Yiyebilirsiniz. Hekiminizin yazdığı ilaçları düzenli olarak kullanınız.

Kayıp dişler insanların hayatını olumsuz etkilemektedir! İşte tam da bu noktada yardımımıza protez dişler yetişiyor.

İnsan dişinin morfolojisi, fizyolojisi, patolojisi, diş kökü ve kök ucunu saran dokularla ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Diş Estetiği Dışında Diş Etleriniz de Gülünüzü Etkiler!
Diş hekimliğinde diş ve kökleri saran diş etinin sağlığıyla ilgilenen branştır.

Çocuklarınızı diş hekimiyle erkenden tanıştırarak korkularını yenmelerini sağlayabilirsiniz.
 

Teşhis En Önemli Adım! Dişlerdeki ve çenelerdeki düzensizliklerin teşhisi, önlenmesi ve tedavi edilmesiyle ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır.

Panaromik Röntgen ile ağız sağlığınız ve çene yapınız hakkında detaylı bilgi alınabilir. Panaromik Röntgen çekimlerinizi kliniğimizden yapabilirsiniz.

Randevuzunu Gecikmeden Alın!