Invisalign

Geleneksel diş tellerine meraklı değilseniz, dişlerinizi düzeltmenin en popüler çözümü Invisalign (şeffaf plak)’dir. Hizalayıcılar pratik olarak görünmezdir ve dişleri kademeli olarak yerine oturtmak için SmartForce teknolojisini kullanır. Bu tedavi hem gençler hem de yetişkinler için uygundur. Birçok ünlü bu ortodontik çalışma biçimini kullanıyor ve onaylıyor.

Invisalign tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra, ilk randevuda genellikle bir cihaz ile dişleriniz taranacaktır. Dişlerinizin hassas bir 3 boyutlu sunumunu yapar. Bir tedavi planı da hemen planlanabilir.

Bazı diş hekimleri ve ortodontistler ağız izlenimi yapmayı severler, ancak bu Invisalign için bir zorunluluk değildir. Bununla birlikte, dişlerinizin, köklerinizin ve çene kemiğinizin sağlıklı olduğundan ve düzleştirme tedavisine hazır olduğundan emin olmak için bazı röntgende çekilmelidir.

Ağzınızın fotoğrafları çekilir. Laboratuvar, tam yüz olanlar dahil 8 tane gerektirir. Isırık kaydı bu konsültasyonun başka bir unsurudur. Dişlere hızlı sertleşen bir macun sürülür ve hafifçe ısırırsınız. Diş hekimi, alt ve üst dişlerinizin birbirine nasıl oturduğunun tam bir kaydını tutar. Bu işlemlerden sonra sıra, Invisalign tedavisinde hangi pakete ihtiyacınız olduğudur.

Invisalign Full

Bu paket, en karmaşık durumlar için bile uygundur. Tam seçeneği, tedavi üzerinde önemli ölçüde esneklik ve kontrol sağlar: sınırsız sayıda tepsisi vardır. Ek olarak, sonuçtan memnun kalana kadar tedavi devam edebilir. Bunun nedeni, bu pakete ayrıntılandırma dahil edilmiştir.

Invisalign Genç

Bu paket, dişleri hala hareket eden ve genç yetişkinler için önerilir. Kaydırma kontrol edilebilir ve kök büyüme yönü yönlendirilebilir. Tam seçeneğinde olduğu gibi, sınırsız sayıda tepsi vardır. Tedaviye istenilen sonuca ulaşıncaya kadar devam edilebilir.

Dahası, bir gencin telaşlı hayatıyla birlikte, plakalar kırılabilir veya kaybolabilir. Invisalign Teen, eğer bu gerçekleşirse altı tamamlayıcı hizalayıcı içerir. Pediatrik diş hekimliği ayrıca bir tür ebeveyn rehberliği gerektirir. Bu tepsilerde, plakaların yeterince takılıp takılmadığını gösteren mavi bir gösterge bulunur.

Invisalign Express

Sorunlarınız küçükse, daha uygun fiyatlı olan bu seçeceği seçebilirsiniz. Küçük veya  az sayıda boşluk sorunu yaşayanları hedef alır. Bu pakete sadece 10 tepsi dahildir. Çoğu zaman bu tedavi yeterli değildir, hekiminiz bu süreçte ek bir tedavi paketi sunulabilir.

Sizin için en uygun tedavi yöntemini bulmak ve düzgün dişlere anında kavuşmak için kliniğimizden randevu alın, muayeneye gelin.

Ağız ve Diş Sağlığına Dair Diğer Yazılarımız

kök kanal tedavisi

Kök Kanal Tedavisi Mi İmplant Mı?

Modern diş hekimliğinin odak noktası, hastaların doğal dişlerini korumalarına yardımcı olmaktır. Bir dişi kök kanalıyla “kurtarmak” ile dişin çekilmesi ve implant ile değiştirilmesi arasında bir

Devamını okuyun »