Gönderiliyor...
Hekiminize Danışın
Siz de ağız ve diş sağlığınız ile ilgili merak ettiklerinizi hekimlerimize danışabilirsiniz.
Hekiminizi Seçiniz
Dt. Mehmet Rıfat Akpınar
Dt. Mehmet Rıfat Akpınar
Eksik Dişler Hayatı Kâbusa Çeviriyor!

Eksik Dişler Hayatı Kâbusa Çeviriyor!

Eksik Dişler Hayatı Kâbusa Çeviriyor!
Çekmeköy Superdent diş polikliniği  kurucusu aynı zamanda İtalya Marconi Üniversitesi İmplatoloji üzerine mastır yapan Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar, birçok kişinin eksik dişlerle yaşamını idare etmeye çalışsa da eksik dişlerin birçok olumsuzluğu beraberinde getirdiğini söyledi.
Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar,  "İçten ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız ağız ve diş sağlığınıza özen göstermelisiniz" dedi.
Yüz estetiğinin önemli bir parçası olan ön dişlerin kaybının psikolojik ve sosyal problemlere neden olmasının yanı sıra konuşma bozukluklarına aynı zamanda mide sorunlarına ve kilo alımına da sebebiyet verebildiğini anlatan Çekmeköy Superdent diş polikliniği  kurucusu Mehmet Rıfat Akpınar, "İmplant, eksik olan dişlerin tamamlanması için uygun maddelerden imal edilmiş yapay diş köklerinin çene kemiğine monte edilmesi işlemidir. Tek dişin eksik olduğu durumlarda komşu dişlere zarar vermeden uygulanabildiği gibi, çoklu diş eksikliğinin görüldüğü durumlarda da başvurulan bir yöntemdir. Ayrıca tam dişsizlik söz konusu olduğunda da, her an ağızdan çıkmaya meyilli hareketleri protezlerin sabitlenmesi için de kullanılır" dedi.
Mehmet Rıfat Akpınar, diş implantının sağladığı avantajlar konusunda ise şunları söyledi; "Kemik değişimi sürekli devam ettiğinden, hareketli protez kullanan kişilerin protezleri uyumluluğunu yitirmektedir. İmplant sayesinde protezler sabitlenerek kullanım kolaylığı sağlanır, diş etinde oluşabilecek hasarlar önlenir. Sağlıklı, estetik açısından da hoş bir görüntüye sahip olmakla beraber uzun süre kullanabileceğiniz dişlere sahip olursunuz. İmplant uygulamalarında titanyum ve zirkonyum kullanıldığı için diğer diş tedavilerine kıyasla implantların ömrü hayli uzundur"
Çekmeköy Superdent diş polikliniği  kurucusu Mehmet Rıfat Akpınar, implant konusunda sık rastlanan yanlış bir bilginin bulunduğunu da dile getirerek, "İmplantın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Özel titanyumdan ve zirkonyumdan hazırlandığı için çene kemiği ile biyolojik uyum sağlamakta; haliyle vücudun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir" dedi.
Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar son olarak, 18 yaşını doldurmamış, kemik gelişimi devam eden, aşırı sigara içen kişilerde implant uygulaması yapılmadan önce muhakkak doktor ile detaylı olarak görüşülmesi, uygun şartların oluşturulması halinde implant uygulaması yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.
 

Ağız ve Diş Sağlığınız İçin Komple Tedavi Hizmeti

“Gülüşünüzü Saklamayın”