fbpx

Ortodonti

“Teşhis En Önemli Adım!

Ortodonti, dişlerdeki ve çenelerdeki düzensizliklerin teşhisi, önlenmesi ve tedavi edilmesiyle ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti

Dişlerde görülen düzensizliklerin sebepleri neler olabilir?

Dişlerde ve çenelerde görülen düzensizliklerin en önemli iki sebebi genetik yatkınlık ve erken süt dişi çekimleridir. Bunun dışında uzun süre emzik kullanma, parmak emme, tırnak yeme gibi alışkanlıklar, çocuğun uzun süre ağız solunumu yapmasına sebep olacak bademcik, geniz eti gibi problemler de çene ve dişlerdeki bozukluklara sebep olabilmektedir.

Çocuğunuza kaç yaşında bir ortodontik muayene yaptırmalısınız?

Oluşabilecek ortodontik sorunların önlenmesi veya basit şekilde tedavi edilmesi için erken yaşta teşhis oldukça önemlidir. Çocukların 7 yaşında henüz süt dişleri ağızdayken muayene edilmesinde yarar vardır.  Çeneleri ilgilendiren bozuklukların tedavisinin çocuğun henüz büyümesi devam ederken yapılması gerekmektedir ki, bu da bazı ortodontik tedavilerin 9-14 yaş arasında başlaması gerektiğini gösterir.

Yetişkinlerin de ortodontik tedaviyle dişleri düzelir mi?

Tabii ki! Ortodontik tedaviyle her yaşta dişleri haraket ettirmek mümkündür. Ancak çeneleri ilgilendiren bazı anomalilerin tedavisinde büyümeden faydalanmak için erken dönemde teşhis ve tedavi gerekmektedir.

Ortodontik tedavi süresi ne kadardır?

Aktif olarak tedavi süresi 1,5- 2 senedir. Ancak çenelerdeki anomalilerin tipine, tedaviye başlama yaşına, hastanın tedaviye uyumuna göre bu süreler değişebilmektedir.
Ortodontik tedavi, diğer diş tedavilerine göre uzun süreli bir tedavidir ve tedavi süresince hekiminizle devamlı bir iletişim halinde olmanız gerekmektedir.
Süperdent ailesi olarak uzman hekimlerimizin tedaviniz boyunca ve sonrasında sizlerle güvenli ve iyi bir iletişim kuracağını garanti eder, tedavi sonrasında gülüşlerinizin süper olduğunu görmeyi temenni ederiz! 

Diğer Diş Tedavi Hizmetlerimiz

Gülüş estetiği mükemmel dişlere kavuşmak için yapılan bir dizi uygulamaya verilen isimdir.

Estetik diş tedaviniz olan lamine dişinizi güvenle, profesyonel diş hekimleriyle yaptırabilirsiniz.
 

En çok bilinen ismiyle diş taşı, plak adı verilen bakterilerin temizlenmemesi sonucu oluşmaktadır.

Tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında implant uygulanabilir.
 

Diş Estetiği Dışında Diş Etleriniz de Gülünüzü Etkiler!
Diş hekimliğinde diş ve kökleri saran diş etinin sağlığıyla ilgilenen branştır.

Çocuklarınızı diş hekimiyle erkenden tanıştırarak korkularını yenmelerini sağlayabilirsiniz.
 

Panaromik Röntgen ile ağız sağlığınız ve çene yapınız hakkında detaylı bilgi alınabilir. Panaromik Röntgen çekimlerinizi kliniğimizden yapabilirsiniz.

Kayıp dişler insanların hayatını olumsuz etkilemektedir! İşte tam da bu noktada yardımımıza protez dişler yetişiyor.

İnsan dişinin morfolojisi, fizyolojisi, patolojisi, diş kökü ve kök ucunu saran dokularla ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Cerrahi İşlemlerden 1 Saat Önce Hafif Bir Şeyler Yiyebilirsiniz. Hekiminizin yazdığı ilaçları düzenli olarak kullanınız.

Randevuzunu Gecikmeden Alın!