Gönderiliyor...
Hekiminize Danışın
Siz de ağız ve diş sağlığınız ile ilgili merak ettiklerinizi hekimlerimize danışabilirsiniz.
Hekiminizi Seçiniz
Dt. Mehmet Rıfat Akpınar
Dt. Mehmet Rıfat Akpınar
Diş Beyazlatma İçin Etkili Fırçalama Teknikleri

Diş Beyazlatma İçin Etkili Fırçalama Teknikleri

Çekmeköy Superdent’den Diş Beyazlatma İçin Etkili Fırçalama Teknikleri
Uzmanlar, evde diş beyazlatma için en etkili yöntemlerden birinin doğru diş fırçalama tekniklerini kullanmak olduğunu söylüyor.
Diş minesinin sert ve sağlam bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Çekmeköy Superdent Diş Polikliniği kurucusu Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar "Ancak hatalı fırçalama sonunda oluşan mikroskobik çizikler, ileride oluşabilecek çürüklere davetiye çıkarır. O yüzden, fırçalama sırasında dişlerimize dik olarak tuttuğumuz diş fırçasını çok fazla bastırmadan, yumuşak hareketlerle kullanmalıyız. Çok fazla bastırmak diş minesini zedeleyebilir ve diş etlerinde kanamaya ya da mikrop kapmaya neden olabilecek tahrişlere yol açabilir." uyarısında bulundu.
Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar “Dişlerinizin yüzeyini temizledikten sonra fırçayı diş etlerinden dişlere doğru kaydırarak bir süre fırçalayın. Bu hem diş etleri ve dişlerin birleştiği noktaları temizler hem de diş etlerine masaj yapar. Fırça diş etlerinizle temas ederken daha yumuşak davranmayı da unutmayın. En sinsi bakteriler, ağzımızın arkasında bulunan, azı dişlerini hedef alır. Bu sinsi yaratıkların oyunlarını bozmak için, tüm dişleriniz gibi, azı dişlerinizin de tüm yüzeylerini iyice fırçaladığınızdan emin olun. Azı dişlerinin çiğneme yüzeylerini fırçalarken biraz daha sert bastırabilirsiniz; fakat iç ve dış yüzeylerde narin olmakta fayda var.” dedi.
Mehmet Rıfat Akpınar “ Evde diş beyazlatma için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri dil ve yanakları fırçalamaktır. Mikroplar bu yumuşak dokuları çok seviyor olmalı ki, ağzımızdaki bakterilerin çoğunluğu, dişlerimize buradan saldırıyor. Oraları da fırçalarsanız, planlarını daha başlayamadan bozabilirsiniz. Son olarak yatmadan önce, diş ipi ve ağız gargarası kullanırsanız, yüreğiniz ve nefesiniz ferah bir şekilde, iyi bir uyku çekebilirsiniz.“ dedi.

Ağız ve Diş Sağlığınız İçin Komple Tedavi Hizmeti

“Gülüşünüzü Saklamayın”